wyprawka dla psa w co wyposażyć szczeniaka

Wyprawka dla psa. W co wyposażyć szczeniaka?

Wyprawka dla psa. W co wyposażyć szczeniaka?

Kiedy już wiadomo, że w naszych progach pojawi się nowy domownik – mały pies trzeba będzie się do tego odpowiednio przygotować. Co więc najbardziej będzie nam potrzebne? Postaramy się powiedzieć o tym jakie akcesoria będą konieczne zanim zwierzak do naszego domu będzie docierał. Lista tych koniecznych, przydatnych akcesoriów jest tak naprawdę dość długa.

Warto na początek sięgnąć po te najważniejsze rzeczy, bez których nie będzie się można obejść.

Karmienie

Podstawowy artykuł, który musi się liczyć to oczywiście karma dla zwierzaka. Jeśli będziemy kupować psa od hodowcy powinniśmy się jednocześnie dowiedzieć również tego jaka karma będzie odpowiednia. Jeśli karmę będziemy chcieli zmieniać to będzie trzeba robić to stopniowo również, gdy pies już się do nowego lokum nieco przyzwyczai.

Na pewno dla młodego psa przeprowadzka jest dość stresująca i wydaje się, że nie ma sensu od razu wprowadzać dodatkowych zmian takich jak między innymi pożywienie. Jeśli adoptujemy zwierzaka ze schroniska od razu będzie trzeba pomyśleć o dobrej, zbilansowanej karmie, dzięki której pies będzie mógł nabrać formy. Ważne będzie także przygotowanie misek na karmę i na wodę. Wielkość tych misek musi być dopasowana do wielkości psa. Oczywiście można wybrać tanie plastikowe miski, ale takie wykonane z metalu będą trwalsze i łatwiejsze do czyszczenia. Ceramika jest także dobrym wyborem, ponieważ jest dość ciężka i nie będzie się ślizgać po podłodze.

Akcesoria dla szczeniaka

Odpoczynek i zabawa

Takim zawsze bardzo ważnym elementem całej wyprawki będzie legowisko. Świetnie sprawdzają się posłania typu ponton, które mają wysokie ranty, dzięki którym szczenie będzie osłaniane przed przeciągami. Miejsce do spania powinno być miękkie, elastyczne, łatwe do czyszczenia z możliwością wyprania. Musi być ono na tyle duże, by pies mógł się tam swobodnie wyciągnąć. Nie ma sensu oszczędzać na zapas, kupując od razu legowisko jak dla dorosłego psa. Szczenie może bowiem źle się czuć na takim nadmiernie obszernym legowisku. Unikać trzeba legowisk wiklinowych, ponieważ pies może się kawałkami wikliny udławić.

Dla rozwoju psiaka bardzo ważne będą także odpowiednie zabawki. Szczenie może się na nich wyładować i jednocześnie nie będzie niszczyć sprzętów domowych, szczególnie gdy będzie samo w domu i będzie znudzone. Wybierzemy zabawki różnego rodzaju, dobre będą zarówno piłeczki, pluszaki i gumowe piszczące zabawki do gryzienia jak i tez wszystkie inne, które mogą stymulować skutecznie zmysły. Można także znaleźć różnorakie zabawki edukacyjne.

Spacery oraz podróże

Z psem będzie się wychodzić na spacer, dlatego trzeba mieć dla niego obrożę, najlepiej taką, którą będzie można regulować. Obroża powinna być lekka, wygodna, wyściełana miękkim materiałem, który nie będzie podrażniał skóry. Trzeba raczej rezygnować z metalowych obroży. W domu nie powinno się zakładać psu obroży. Warto zadbać o to, by go nadmiernie nie uciskała. Należy także pomyśleć o komfortowej smyczy, na której będzie można psa prowadzić. Dobra będzie taka mająca 1-2 m. długości skórzana bądź też parciana.