W jaki sposób dobrać odmianę małego psa wygodną dla Ciebie?

W jaki sposób dobrać odmianę małego psa wygodną dla Ciebie?

To, iż psiak jest najznakomitszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej debacie. Ów futrzasty kompan, jest oddany człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i warunki, w których mieszka. Dla niego liczy się jedynie łagodne spojrzenie oraz dotyk czułej pomocnej dłoni.


Gdy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup albo adopcję psiaka, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad wyborem tej praktycznej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także sposobowi życia. Obraz pieseczka i jego urzekający pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący szczeniak niesamowicie łatwo dorasta i właściciel nawet nie przyuważy, jak przeobraża się w dorosłego psa, którego obraz nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, gdy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przepowiedzieć, jak wielki psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego przepięknych oczek i dodatkowo oryginalnego pyszczka.


Żywy psiak i ociężały człowiek


Decydując się na posiadanie czworonoga, należy dobrze zapoznać się z jego odmianą, ażeby wraz z nim tworzyć spójny oraz silny związek. Psiaki wymagające multum ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, potrzeba mieć świadomość, że to ogromnie ruchliwe zwierzaki, które pragną długich spacerów i licznych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien idealnie sprecyzować swoje wymagania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, perfekcyjnie sprawdzą się tutaj pieski miniaturowe, które łatwo zmieszczą się w dowolnym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Natomiast małe psy mimo własnego pięknego wyglądu, niestety nie dadzą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, na pewno spowodują lęk i obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w domku żyją małe dzieci, których zachowanie nieraz jest nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ źle prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość oraz wagę.

Piesek zaczepny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które wymaga od właściciela przedstawiania należytych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zapoznać się ich rasami, ażeby trafnie dobrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i także trybem życia człowieka, bo jedynie wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

karma dla kota whiskas hurt