wybór legowiska dla psa

Szeroki wybór legowisk dla psów

Szeroki wybór legowisk dla psów

Choć psy niezwykle często i chętnie wpraszają się do ludzkich łóżek, a wielu psich opiekunów nie ma nic przeciwko temu, najczęściej decydujemy się także na kupno osobnego legowiska dla psa. Dzięki temu czworonożny pupil ma swoje własne, wyjątkowe miejsce, w którym może odpoczywać i czuć się bezpiecznie.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia i finanse. Jakie typy legowisk dla psa spotykamy najczęściej i które z nich warto brać pod uwagę, wybierając to najlepsze? Zwyczajna, praktyczna mata lub ponton, czy ozdobny, wyszukany domek?

Psia kanapa

Psie kanapy nie imitują ludzkich, choć posiadają oparcia tylne i boczne, niekiedy nawet zw wszystkich stron. Występują w wielu rozmaitych kształtach i są szyte z różnych materiałów. Spód powinien być zawsze mocny i trwały, by się zbyt łatwo nie przecierać. Z wielu psich kanap można zdejmować pokrowce, a następnie prać je w pralce. Występują także różne rozmiary tych legowisk. Jakie wypełnienie będzie najlepsze? Z pewnością wata przemysłowa. Gąbki maja tendencje do zbijania się i zużywania.

Budka dla strachliwego psiaka

Niektóre psy są dość strachliwe i nietowarzyskie, więc dobrze czują się w posłaniach przypominających nory – ciemnych i zamkniętych. Budka dla psa posiada otwór, przez który psiak wchodzi i wychodzi, czasem też okienko czy zdejmowany dach. Zwykle wszystkie jej ściany i spód wypełnia gąbka, a w środku znajduje się miękka poducha.

Komfortowy materac

Psi materac nie posiada oparcia, można więc bez problemy przewozić go i składać. Jego pokrowiec powinien być zdejmowany, by ułatwić pranie. Psy przepadają za materacami, ponieważ legowiska te są ciepłe, miękkie i wygodne. Zwykle występują w prostokątnym kształcie, jednak można kupić także owalnej materace. Najlepiej kupić materac wypełniony watą przemysłową, posiadający warstwę izolacyjną oraz antypoślizgową.

Bezpieczne legowisko dla psa

Wygodny ponton

To gruba mata z pogrubionymi brzegami, szczególnie dedykowana średnim i dużym psom. Pozwala na swobodne wyciągnięcie łap i przybranie dowolnej, lubianej pozycji. Posiada izolację termiczną od spodu, więc pies z pewnością nie zmarznie na nim zimą. Z większości pontonów można ściągnąć pokrowiec, który jest zapinany na zamek błyskawiczny. Wypełnienie zwykle jest wykonane z gąbki, pianki, waty przemysłowej. Pontony są antypoślizgowe i ciepłe, bardzo praktyczne.

Mata dla psa

to cienki materac wypełniony miękkim materiałem. Nadaje się świetnie do transportera lub klatki, więc jest godny polecenia szczególnie osobom często podróżującym z psem. Matę można zwinąć w zajmujący naprawdę niewiele miejsca rulon, dzięki czemu nie jest uciążliwym bagażem. Niekiedy posiada warstwę antypoślizgową na spodzie.

Imitacja mebli

To właściwie malutkie łóżka i sofy, takie same, jakie stawiamy w swoich sypialniach i salonach. Są obite tym samym materiałem, często mają nawet nóżki, pikowane oparcia. To stylowa ozdoba eleganckiego domu, jednak warto zauważyć, że tego typu mebelek zaspokaja w większym stopniu potrzebę opiekuna, niż psa – psy nie przepadają za nimi, są twarde i niezbyt wygodne.