szczenie i spanie w łóżku

Szczenię – Spanie w łóżku

Szczenię – Spanie w łóżku

Chyba nie ma takiego człowieka, który ma psa i nie przespał z nim przynajmniej jednej nocy w łóżku. Oczywiście psy są miłe, przyjemne ciepłe i mogą ogrzewać w chłodne noce. Jednak szczeniaki zaczynają rosnąć i w łóżku mogą zacząć się rozpychać. Dojrzewają, suki dostają cieczki. Po okresie kwarantanny zaczynamy się spotykać z innymi psami, zaczynamy również widzieć, że pies zagląda w różne kąty.

Do domu psy wracają brudne, zakurzone, pachnące wiatrem oraz psem. W pewnym momencie życia psiego spanie z nim stanie się niehigieniczne, będzie problemowy i dlatego będzie to taki czas, gdy koniecznie będzie trzeba zmienić jego miejsce legowiska. Najlepszym sposobem jaki będzie można zastosować to oczywiście nie będzie można w ogóle przyzwyczajać psa do spania w łóżko. Jeśli ktoś już uległ pięknym oczom i namolnym gestom to będzie musiał starać się to jakoś zmienić. Oczywiście w wielu przypadkach okaże się to bardzo trudno i będzie problem z tym, by pozbyć się takiego psiaka z łóżka. Jak więc można starać się to rozwiązać.

Jak nauczyć psa spania w legowisku?

Jeśli chcemy to wszystko zmienić będzie trzeba przede wszystkim pomyśleć o tym, by nauczyć psa komendy na miejsce. Za każdym razem, gdy pies wejdzie na swoje legowisko będzie mógł dostać nagrodę. Kolejny krok to nagradzanie go za coraz dłuższe przebywanie w legowisku. Początkowo, gdy pies spał z nami wiele czasu we wspólnym łóżku to będzie trzeba położyć legowisko blisko sypialni, tuż obok łóżka, ale zawsze przestrzegać zasady, że pies śpi w legowisku.

Przyzwyczajenie psa do legowiska

Stopniowo powinno się także dążyć do tego, dystans między legowiskiem a naszym łóżkiem się zwiększał. W pewnym momencie będzie trzeba wystawić legowisko za drzwi, ale to może być taki wyjątkowo trudny moment, dlatego można będzie zastosować tak zwaną furtkę zabezpieczająca w drzwiach, by zwierzak ich nie zniszczył.

Takim pomocnym sposobem przy przyzwyczajaniu psa do przebywania w jednym miejscu będzie oczywiście komenda zostaw, dzięki której będziemy uczyć psa cierpliwości, spokoju oraz opanowania. Można będzie nauczyć psa separacji od właściciela. Nie może myśleć, że jesteśmy na jego każde zawołanie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie uczenie psa spania na legowisku w klatce, do której wcześniej będzie on przyzwyczajany. Początkowo klatkę można będzie przymykać na skobel, gdy pies już przyzwyczai się do przebywania tam będzie można zostawiać drzwi otwarte. W czasie procesu oduczania psa od spania na naszym łóżku będzie trzeba również pokazywać pewną stanowczość, by rzeczywiście mogło się to udać, by mieszkanie z psem rzeczywiście stało się komfortowe, by nie trzeba było się obawiać, że coś nam nie wyjdzie i będzie trudno ze zwierzakiem wytrzymać.