pies w mieszkaniu

Pies – nowy lokator w mieszkaniu

Pies – nowy lokator w mieszkaniu

Podejmowanie decyzji o tym, że w domu zawita pies, nie powinna być decyzją pod wpływem chwili. Zanim weźmie się pod opiekę to zwierzę, trzeba się dokładnie zastanowić, czy mieszkanie jest gotowe na przyjęcie go, czy są w nim warunki.

Przygotowanie mieszkania na przyjęcie psa

Na samym początku należy przygotować wszystkie potrzebne elementy, aby pies mógł się czuć w mieszkaniu dobrze, komfortowo i bezpiecznie. One zapewnią mu osobne miejsce do przebywania. Można mu przygotować osobne legowisko, chociażby ze starego koca umieszczonego w komfortowym miejscu.

Następnie trzeba przygotować wszystkie kable, które znajdują się w mieszkaniu, a także innych drobiazgów, które znajdują się w pomieszczeniach, bo pies może je pogryźć albo rozbić. W ten sposób można uchronić wszystkie te przedmioty przed ewentualnym zniszczeniem, a psa przed połknięciem albo skaleczeniem się drobnymi przedmiotami.

Jeśli ktoś ma w domu wolnostojące kosze na śmieci, to powinien z nich zrezygnować. Inaczej będą one ciągle rozsypywane po mieszkaniu, ponieważ będą przykuwać uwagę szczeniaków.

A jeśli dzieci lubią pozostawiać na podłodze swoje małe przedmioty, to lepiej przygotować je do tego, aby tego nie robiły, bo przedmioty zostaną zjedzone przez psa.

Komfort psa w mieszkaniu

Osobne miejsce dla psa

Jeśli do mieszkania wprowadza się pies, to właściciele powinni od razu zarządzić, którą przestrzeń będzie mógł on użytkować. Pies musi mieć wyznaczone granice. Jeśli nie chce się, aby nasze łóżko stało się także łóżkiem psa, trzeba od razu pokazać mu, gdzie jest jego legowisko. Warto też skorzystać z klatki dla psów. Niektórzy właściciele twierdzą, że takie klatki nie są humanitarne dla psa, ale warto się pochylić nad tym pomysłem. Jeśli pies się sporo nabiegał, można go umieścić w kojcu chociażby wtedy, gdy właściciela nie ma.

Duże psy często przychodzą do kuchni albo do łazienki. Zwracają uwagę na temperaturę. Jeśli urządza się wnętrze mieszkania, to warto zastanowić się, gdzie najlepiej będzie umieścić psa. W lecie, kiedy jest ciepło, pies nie będzie chciał ciągle leżeć przy oknie, podobnie jak w zimie.

Podłogi w mieszkaniu z psem

Najlepszym wyborem będzie podłoga gresowa albo z drewna szczotkowanego z olejowoskowaną powierzchnią. Olejowosk nadaje się do impregnowania podłogi i uodparnia go przed uszkodzeniami mechanicznymi. A jeśli chodzi o podłogi lakierowane, to przydadzą się klepki lakierowane z kilkoma warstwami oraz z promieniami ultrafioletowymi. Taka dbałość o wybór produkt to gwarancja, że podłoga będzie świeża i będzie oryginalnie wyglądała przez długi czas. Lepiej też, żeby podłoga nie była zbyt śliska.