Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wspaniałą szansą, żeby dać czas swojemu psowi. Wyjazd razem z ulubionym psem to rewelacyjna opcja, aby zrelaksować się, równocześnie ofiarując psu chwilę. W letnie miesiącenależy pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi mogą być na nie narażone. Psy, które potrzebują dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak można ochronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się kilkumiesięczną efektywnością ,a także niewielką ceną. Są dostępne dla ras psów różnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością dostaniemy rozmiar dopasowaną do wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi lub substancjami syntetycznymi. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, trzeba więc upewnić się przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże działają jednocześnie przeciwkleszczowe i przeciw pchłom, przez co umożliwiają kompleksową obronę psiaka. Obroża Foresto chroni skutecznie aż 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów chętnie przebywające w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w formie środków na kleszcze, ponieważ zarażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu daje ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie potrzebna jest większa profilaktyka, na przykład w formie zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć naszego psa w trakcie letniej wycieczki trzeba sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny