jak wybrać legowisko dla psa

Niezbędnik czworonoga: jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?

Niezbędnik czworonoga: jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?

Kiedy chcemy mieć psa taką odpowiednią drogą będzie między innymi przygotowywanie dla niego dobrej wyprawki i wyznaczenie granic dotyczących między innymi miejsca jego spania. Zwolenników wspólnego spalania z psem jest wielu, ale tak naprawdę pies powinien mieć zawsze swój kąt. Dlatego na początek powiemy o tym jak powinno się wybierać legowisko dla psa.

jedną z takich istotnych kwestii, na które koniecznie trzeba zwracać uwagę będzie właśnie legowisko dla psa. Jeśli chodzi o taką kwestię, na którą zwracamy uwagę będzie rozmiar. Pupil będzie tam spał, wypoczywał, więc powinniśmy zapewniać mu idealny komfort. Oczywiście wielkość legowiska musi być dopasowana do gabarytów pupila. Oczywistym będzie to, że wielkość psiego legowiska musi być dopasowana do gabarytów pupila. Dlatego przed zakupem konieczne będzie mierzenie czworonoga od głowy do podstawy ogona. Wielkość posłania powinna umożliwiać swobodę ruchów podczas snu i odpoczynku, dlatego warto do pomiarów dodać około 20 cm.

Jeśli chodzi o szczeniaków sprawa jest bardziej skomplikowana bo dziecko rośnie. Dlatego najlepiej kupić będzie trzeba małe bądź średnie legowisko dla psa, które z czasem będzie można zwiększyć.

Miękki i wytrzymały

Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę wybierając legowisko dla psa. Z pewnością ważnym elementem będzie materiał, z jakiego legowisko będzie wykonane. Należy zwracać uwagę nie tylko na obicie, ale również na wypełnienie posłania. Zewnętrzna tkanina ma być miękka w dotyku i gwarantować pupilowi komfort a jednocześnie wytrzymała, łatwa w czyszczeniu. Wielu posiadaczy czworonogów będzie chwalić sobie taki materiał jak kodura, który łatwo się czyścić, jest odporny na zadrapania przez psa. Polecany będzie także materiał suedine, w dotyku bardzo podobny do miękkiego meszku czy materiału antara.

Funkcjonalne legowisko

Materiał, który będzie wypełniał posłanie ma być wytrzymały, odporny na uszkodzenia, odkształcenia. Obecnie producenci wprowadzają kulki silikonowe, produkowane z wysokiej jakości włókna poliestrowego, z którym mamy domieszkę silikonu. To wypełnienie psich legowisk będzie komfortowe, sprężyste, nie będzie się odkształcać pod wpływem ciężaru.

Jak wybór dla psa alergika?

Jeśli pupil zmaga się z alergią to jego posłanie również musi brać to pod uwagę. Właścicielom czworonożnych alergików poleca się między innymi legowiska wypełnione kulkami silikonowymi. Silikon dodatkowo będzie miał taką formę, że nie będzie uczulał. Materiał, którym będzie pokryte legowiska dla psa również powinno być antyalergiczne. Najlepiej będzie, gdy ten surowiec będzie całkowicie naturalny. Produkt, który także będzie się dobrze sprawdzał do bawełna oraz trawa morska. Dobrym pomysłem jest także kupowanie specjalnego materaca z powłoką antybakteryjną. Niezależnie od tego jakie kupi się posłanie warto pamiętać, że w przypadku psa alergika bardzo ważne będzie dbanie o czystość.

Luksusowe czy klasyczne?

Wygląd legowiska tak naprawdę będzie miał najmniejsze znaczenie. Najważniejsze jest to czy pupil dobrze się tam czuje. Warto więc pomyśleć o klasycznym posłaniu i sprawdzić czy psiak będzie się tam dobrze czuł.