legowisko dla średniego psa

Legowisko dla średniego psa

Legowisko dla średniego psa

Psie legowisko jest ostoją, oazą bezpieczeństwa w domu i tym samym ostatecznym dowodem, że pies jest członkiem naszej rodziny. Warto więc wybrać dla niego miejsce do spania, a następnie posłanie odpowiednio dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Nie każdy pies lubi ciepło, nie każdy chce też spać na pikowanej poduszce.

Obserwacja czworonoga pomoże odpowiedzieć na wiele pytań i przygotować psu komfortowy kącik do odpoczynku i spania. Średnie rasy są najczęściej wybierane – zwykle nie mają też szczególnie wyszukanych potrzeb związanych z legowiskiem. Jak wybrać posłanie idealne dla średniego psa?

Puchowe posłanko

Nie każdy pies lubi spać w cieple i puchu, jednak większość powinna to docenić. Tkanina przypominająca len i dodatki z ekoskóry sprawiają, że takie posłania są niezwykle estetyczne. Istnieją także wersje w całości wykonane z materiału, dla tych, którym nie podoba się ekoskóra lub boją się, że pies szybko ją rozszarpie.

Zdrowie przede wszystkim

Ortopedyczne legowisko jest przygotowywane z porozumieniu z lekarzem weterynarii przez specjalnego producenta. Służy psom z urazami aparatu ruchu, najczęściej łap. Jest wykonane z pianki i odpowiednio wyprofilowane. Nie ma potrzeby kupowania takiego legowiska dla psa, któremu nic nie dolega.

Mata dla psa

Wygodna mata

Maty dla psa zwykle służą jako podkładka do klatki kennelowej lub w podróży. Wypełnia je włóknina, która pomimo niewielkiej grubości i rozmiarów zapewnia psu wysoki komfort odpoczynku. Warto kupić taką matę oprócz zwyczajnego posłania. Jej pranie jest bardzo proste – ma z boku zamek, który można łatwo odpiąć i wrzucić cały pokrywający ją materiał do pralki. Maty dla psów są bardzo praktyczne, nie zajmują wiele miejsca i nadają się wspaniale do zabrania ze sobą w podróż.

Prywatna sofa

Legowisko w kształcie sofy lub kanapy dla średniego psa jest nieco ekstrawaganckie, lecz może stanowić kompromis pomiędzy potrzebami ludzkimi i psimi. My nie chcemy, by pupil zostawiał na naszej kanapie sierść, on nie chce z niej schodzić – może dostać własną! Psia sofa jest nie tylko oryginalnym, zajmujący sporo miejsca elementem wystroju, ale też może służyć oduczeniu psa spania na ludzkich sofach. Taka psia sofa jest najczęściej pokryta materiałami zbliżonymi do pełnowymiarowych mebli, kłopotliwe może być jednak utrzymanie jej w czystości. Czasami kłopotu dostarcza też nakłonienie dotąd nauczonego spania w łóżku psa do przenosin na własne miejsce – szczególnie gdy posłanie pachnie jeszcze nowością i wydaje się podejrzliwemu psu obce.