legowisko dla psa

Legowisko dla psa

Legowisko dla psa

Serwisy internetowe oraz sklepy zoologiczne zarzucają nas wieloma różnymi legowiskami i posłaniami dla zwierząt, które nie tylko spełniają potrzeby czworonoga, ale dodatkowo będą tanie i będzie to gratka dla właścicieli. Pojawia się więc pytanie jak wybrać to odpowiednie posłanie, by pies go nie porzucił na rzecz naszej kanap? Powiemy tutaj nieco więcej o różnych legowiskach.

Jeśli wybieramy odpowiednie legowisko dla psa na pewno trzeba będzie wziąć pod uwagę rozmiary naszego pupila. Należy zastanowić się nad tym z jakiego materiału ma być dane legowisko, jaki powinno mieć kształt, kolorystykę czy funkcjonalność. Jeśli ktoś ma szczeniaka może pomyśleć o zakupie legowiska w kształcie kota. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ dzięki temu będzie można skutecznie to miejsce wypoczynkowe zwiększać, gdy pies będzie rósł. Legowisko zabudowane nie jest praktycznym rozwiązaniem i nadaje się praktycznie tylko dla starszych psów. Legowiska w typie gniazda czy fotela muszą być odpowiednio duże i nie mogą krępować ruchów zwierzaka. Pamiętać trzeba o tym, że psy szukają przestrzeni i często wnoszą do legowiska masę różnorakich zabawek. Dlatego nie ma sensu celowo zmniejszać rozmiaru legowiska.

Wygodne jak się wydaje będzie legowiska dla psa w formie kanapy. Nie będzie ograniczać, pozwala na zachowanie pewnej intymności, świetnie będzie się sprawdzał w praktyce. To co można również wybrać to kształt budy, który również chętnie jest wykorzystywany i wiele osób na takie rozwiązanie stawia.

Pies na kanapie

Niekiedy wprowadza się także materacyki, które są odpowiednie dla osób, które podróżują, zabierają w swoje wojaże zwierzaki. Materaca są wykonane z materiałów nieprzemakalnych i dlatego będą się rzeczywiście świetnie sprawdzać w praktyce. Na legowiska niekiedy pojawiają się także specjalne pokrycia, dzięki czemu będzie można je wygodnie oczyszczać.

Ponton dla psa

Bardziej ekstrawaganckim wyborem mogą być między innymi specjalne rozwiązanie, które będzie miniaturką meble dla psa podobny do tego jak wyglądać będzie nasz domowy mebel. Materiał z jakiego będzie wykonane legowisko musi być dostosowany do potrzeb zwierzaka. Warto by był również praktyczny, wygodny, wtedy może się dobrze sprawdzić. Materiał z jakiego wykonane będzie legowisko na pewno musi być wytrzymały między innymi na pazury psa. Dlatego właśnie świetną opcją będzie materiał nazywany jako kodura, który jest wytrzymały i łatwo będzie utrzymać go w czystości.

Legowisko oczywiście nie wystarczy na całe życie zwierzaka. Psy gryzą, drapią legowiska i to oczywiste, że przez to ich żywotność zostanie znacząco skrócona. Wybór dobrej kolorystyki to sprawa drugorzędna. Oczywiście dobrze mieć jakiś nieco ciemniejszy kolor, ponieważ dzięki temu będzie można sobie poradzić z utrzymaniem tego legowiska w odpowiedniej czystości, nie będzie trzeba obawiać się, żę będzie się to legowisko bardzo szybko brudziło. Nie można także decydować na takie rozwiązanie, w którym będzie jaskrawy kolor, ponieważ właśnie taki kolor jest dla psa drażniący.