jak wybrać legowisko dla psa

Jak wybrać właściwe legowisko dla psa?

Jak wybrać właściwe legowisko dla psa?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że pies musi być przyzwyczajony do tego, że śpi w legowisku od pierwszych chwil w domu opiekuna. Legowisko ma być dla psa miejscem odpoczynku oraz snu w dowolnym momencie w ciągu dnia. Na rynku są także dostępne specjalne ortopedyczne legowiska dla psów, które mają problem ze stawami czy psów seniorów.

Dobrze będą się one sprawdzać także u bardzo dużych psów. Jeśli szukamy nowe posłania na pewno warto do sklepu udać się razem z psem, by sprawdzić co będzie można najlepiej wybrać.

Właściciele psów dość często zastanawiają się, gdzie pies powinien spać a także jak powinno się wybierać legowisku. Na rynku ten wybór jest naprawdę bardzo duży, mamy dostępne różnego rodzaju posłania, budki, materacyki. Warto więc dobrze zastanowić się co będzie się dobrze sprawdzać. Jeśli wszystko będzie przemyślane to decyzja będzie udana.

Komfort i wygoda

Każdy pies musi mieć warunki wygodnego oraz bezpiecznego wypoczynku i snu w ulubionym miejscu. Wybierając legowisko dla psa na pewno trzeba pamiętać, że bardzo ważne będzie jego dopasowanie do rozmiarów psa, tak by mógł się tam wygodnie rozłożyć.

Materiał na legowisko – jaki?

Ważne będzie także to z jakiego materiału przygotowane jest dane legowisko. Powinno być odporne na zniszczenia, łatwe do prania, czyszczenia i bezpieczne dla zdrowia psa. W przypadku szczeniąt będzie trzeba unikać posłań, które wykonane są z materiałów jakie łatwo będzie odgryzać takich jak wiklina.

legowiska dla psa

Bardzo istotne jest to jakie mamy wypełnienie legowiska. Nie powinno się ono odkształcać, nie może się również zbijać. Powinno być jak odpowiednia podpora dla ciała. Najlepiej będzie, gdy pokrowiec będzie można również spokojnie prać w pralce. Zarówno pokrowiec jak i też wypełnienie. Wygodnym rozwiązaniem jest zapinany na zamek i ściągany ochraniacz dla takiego posłania.

Kształt legowiska jaki powinniśmy wybierać będzie uzależniony od przyzwyczajeń zwierzaka. niektóre psy mają zwyczaj chować się głęboko w budach inne wolą mieć głowę wyżej. Jeśli wiemy jakie przyzwyczajenia ma nasz zwierzak to podjęcie decyzji stanie się dla nas nieco łatwiejsze. Kolejnym ważnym elementem będzie między innymi to jak będzie umiejscowione posłanie. Trzeba dbać, by było ono w takim miejscu, które będzie komfortowe dla zwierzaka i dla domowników, by pies nie przeszkadzał domownikom a jednocześnie, by był odpowiednio blisko, by sam dobrze się czuł w takim domu. Niezależnie od wybieranego legowiska będzie trzeba dbać o to, by zadbać o jego odpowiednią czystość. To taki ważny element, o którym warto wspominać.