jak kupić legowisko dla psa

Jak kupić legowisko dla psa cz. 2

Jak kupić legowisko dla psa cz. 2

W kolejnej odsłonie poradnika powiemy nieco więcej na temat wyboru najlepszego legowiska dla psa. Powiemy o tym jak wygląda podział ze względu na materiał z jakiego całość jest wykonana, kolor.

Legowisko dla psa: materiały i kolorystyka

Wybierając legowisko warto zwracać uwagę na materiał z jakiego całość będzie wykonana. Poszycie musi być wytrzymałe, odporne na wilgoć, łatwe w utrzymaniu czystości, przyjemne dla mieszkańca.

Jakie materiały są często wybierane?

Sztruks – będzie odpowiedni dla psów niezależnie czy mają długą czy krótką sierść, dobrze znosi pranie, jest wytrzymały.

Zamsz – pasuje dla psów, które mają nieco dłuższa sierść, przy krótkiej mogą być problem z utrzymywaniem legowiska w czystości, będzie się wycierać.

Kodura – polimerowy materiał z dużą gęstością, wytrzymały, wodoodporny, nadaje się do prania w pralce i łatwy do utrzymania w czystości.

Sztuczne futro – miłe w dotyku i lubiane przez psy, ale raczej mało praktyczne.

Kolor jest wybierany najczęściej pod kątem wystroju pomieszczenia, gdzie takie legowisko będzie się znajdować. Ale praktycznie będzie pomyśleć o jego dopasowaniu do sierści psa.

Psi temperament

Nie wszystkie psy to jednak wiele z nich będzie gryźć swoje legowiska. Jeśli będzie się zauważać taką tendencję u psa lepiej będzie postawić na coś solidnego co nie będzie ulegać psim zębom. Pies niszczyciel będzie w stanie bez problemu poradzić sobie ze sztruksem czy zamszem. Dlatego w takim przypadku tak naprawdę tym najlepszym wyborem będzie zawsze kodura. Nie będzie dobrym wyborem sięganie po wiklinowe kosze z poduszką. Wiklina nie powstrzyma czworonoga od gryzienia, połknięte kawałki wikliny mogą utkwić w jelitach.

Miejsce do zabawy dla psa

Na co zwrócić uwagę

Najbardziej istotnym kryterium wyboru legowiska dla psa będzie rozmiar. Trzeba bowiem legowisko dopasować do wielkości zwierzaka. Mierzymy jego rozmiary i dodajemy do tego około 20-30 cm zapasu. Wielkość posłania musi być taka, że pies będzie mógł się tam swobodnie wyciągnąć. Jeśli chodzi o szczeniaki to wydaje się, że warto będzie zdecydować się najmniejsze legowisko, które z czasem się wymieni. Jeśli będzie zbyt duże to pies może się tam męczyć.

Miejsce na zabawki

Psy często lubią przynosić do legowiska zabawki. I nie będzie to pojedynczo, ale wręcz w ilościach hurtowych w większym legowisku będzie mógł się zmieścić ze wszystkimi swoimi zabawkami.

Dodatkowe funkcje

Jeśli chcemy utrzymywać legowisko w czystości na pewno warto będzie zdecydować się na pokrowiec, który będzie można wyprać w pralce. Chcąc ograniczyć ilość prań wybrać będzie można modele dwustronne, które będzie można zmienić i po obu stronach, gdy będzie brudny będzie można go prać.

Dobrze będzie również, gdy znajdzie się tam warstwa antypoślizgowa, szczególnie jeśli legowisko będzie znajdować się na gładkiej podłodze, panelach czy płytkach. Dodatkowo mamy także warstwę izolacji, która będzie chronić zwierzę przed zbyt chłodnymi dniami. To wszystko jeśli będzie brane pod uwagę można oczekiwać, że wybór legowiska stanie się łatwiejszy i podjęta decyzja będzie dobra.