ekwipunek dla psa

Ekwipunek dla psa

Ekwipunek dla psa

Zanim do domu przywiezie się psa będzie trzeba mu kupić przynajmniej kilka rzeczy, które od samego początku będą wyznaczać jego miejsce w nowym domu. Kluczowe będzie zawsze legowisko, do tego jeszcze dwie miseczki na jedzenie i na wodę, kilka zabawek, obroża oraz smycz, na której będzie można bezpiecznie wyjść z psem na spacer.

Jeśli podopieczny nasz będzie jako szczeniak w naszym domu będzie można przemyśleć na początek podstawowe elementy wyprawki i kolejne potem będzie się dokupywać, gdy zwierzak będzie rósł.

Do spania

Trzeba będzie zwrócić uwagę na to, by legowisko nie tylko było estetyczne, ale musi być także łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli pies nie osiągnął jeszcze docelowej wielkości to warto będzie mu kupić nieco mniejsze posłanie, ale jednocześnie na tyle duże, by było przynajmniej przez kilka miesięcy. Przy podejmowaniu decyzji o tym jak duże ma być legowisko będzie trzeba zmierzyć psa i jednocześnie pomyśleć również o tym, by spokojnie można było zagwarantować psu możliwość wyciągnięcia się. Posłanie, na którym musi leżeć zwinięty w kłębek, by tam się zmieścić po prostu jest zbyt małe i nie będzie chciał tam leżeć. Do legowiska można będzie włożyć miękki koc, bo psy lubią samodzielnie wymościć miejsce do spalania.

ORTOPEDYCZNE POSŁANIE DLA PSA

Jeśli chodzi o posłania dla psów najczęściej są one przygotowywane tak, że wypełnienie będzie z pianki z tworzywa sztucznego z małą gęstością albo też polistyrenowe kuleczki. Zwykle będą one zbyt cienkie i niestety szybko się niszczą, nie będzie można tam komfortowo spać. Takie posłania nie będą zapewniać dobrego podparcia dla kręgosłupa i stawów.

Zdrowe legowisko

Dlatego przygotowywane są obecnie specjalne materace ortopedyczne, które w 100% przygotowane są z pianki termoelastycznej, która będzie reagować na wagę oraz temperaturę ciała. Pianka idealnie będzie dopasowywać się do ciała i skutecznie niweluje punkty nacisku, dlatego będzie można liczyć na to, że kręgosłup będzie miał rzeczywiście dobre ułożenie. Jednocześnie łagodzić będzie napięcia, stawy będą doznawać ulgi, a to dalej będzie zmniejszać ból. Posłanie dla psa z takiej pianki będzie gwarantować komfort i dobry sen.

Jakie korzyści będą związane z materacami ortopedycznymi dla psów?

– doskonała wygoda, brak bólu stawów,

– poprawa krążenia krwi

– mniejszy ból pleców i napięcie mieśni

– podparcie całego ciała w odpowiedni sposób

– ochrona przed odleżynami

– brak bólu stawów

Takie materace są szczególnie polecane w przypadku psów, co do których wiemy, że występuje problem choroby zwyrodnieniowej stawów oraz przy nadwadze i dla starszych psów, które wymagają odpowiedniego podparcia.